Головна » Головна » Статті » Догляд за керамічною плиткою

Догляд за керамічною плиткою

розміщено в: Статті | 0

Для звичайного чищення керамічної плитки потрібні миючі засоби. Між іншим, сильні та агресивні засоби на кислотній основі руйнують не лише плитку, але можуть пошкодити шви, закладені матеріалами на основі цементу або спеціальними затірки. Найбільшою опірністю хімічним діям володіють лише шви, виконані епоксидними матеріалами.

При догляді за керамічною плиткою слід максимально обмежити застосування абразивних засобів (наприклад, металевих щіток), особливо у тому випадку, якщо плитка має глянсову поверхню. Для догляду за керамічною плиткою використовуйте пилосос, щітки з натуральною м’якою щетиною або чисті ганчірки.

Глазуровану керамічну плитку можна ефективно мити спеціальними засобами, уникаючи застосування порошків та паст. Для захисту неглазурованих керамічних плиток (керамічний граніт, клінкер) слід застосовувати спеціальну рідину, що оберігає підлогу від виникнення плям на поверхні та на швах.

Підвищену увагу слід звернути на вироби з насічкою, що поліруються і нековзні. Світлі однотонні кольори, особливо в полірованому варіанті, незважаючи на їх відмінну очисність з гігієнічної точки зору, є не дуже стійкою до певних видів плям, тому необхідно пам’ятати, що вони потребують більшого догляду.

Після укладання керамічної плитки необхідно очистити поверхню від залишків клею та затірки. Для емальованої керамічної плитки треба використовувати теплу воду і м’яку губку, що б не подряпати емаль. Якщо був укладений керамограніт, то можна використовувати слабкий розчин соляної кислоти, приблизно 10:1, заздалегідь протерши шви між плитками чистою водою. Після миття кислотним розчином слід знову промити плитку водою. Полірований керамограніт протягом перших декількох місяців після укладання рекомендується промивати кислотним розчином, оскільки в мікропори відполірованої поверхні може забиватися пил або бруд і керамограніт може потьмяніти.

Шви, безумовно, чинять величезний вплив на естетичний стан поверхні. При догляді за стінами та підлогою, покритими керамічною плиткою, слід уникати застосування дуже агресивних засобів очищення, які можуть пошкодити швам, особливо якщо була використана затірка на цементній основі. Шви, затерті епоксидними матеріалами, мають найбільш високу хімічну стійкість. Фанеровані керамічною плиткою елементи інтер’єру/екстер’єру (фасад, підлога, стіна, стільниця) є міцними, довговічними і практичними в експлуатації поверхнями.

Правила і рекомендації, які допоможуть Вам при догляді за керамічною плиткою:

– якщо забруднення незначні – протріть поверхню вологою губкою та м’якою сухою тканиною;

– якщо забруднення помірне – можна скористатися рідиною для миття вікон або теплим розчином слабколужних побутових миючих засобів, при необхідності збільшивши концентрацію розчину; для миття керамічної плитки, пише iBud.ua, не слід використовувати мило, що містить у своєму складі органічні кислоти та жири, оскільки в умовах підвищеної вологості це може спровокувати появу спор плісняви, а також появу на поверхні плитки жирової плівки, що значно знижує блиск глазурі;

– уникайте при догляді за плиткою використання агресивних миючих засобів на кислотній основі, тому що вони можуть порушувати цілісність структури матеріалів на цементній основі, якими заповнюються шви між плитками, пошкодити верхній шар глазурі, декоровані елементи;
– з безлічі наявних в продажі чистячих та миючих засобів для догляду за керамічною плиткою бажано вибирати засоби, які рекомендуються виробником саме для догляду за керамічною плиткою. Наприклад, спеціальні засоби по видаленню розчинів та цементу після укладання керамічної плитки, м’які миючі засоби, засоби для ретельного очищення плитки, засоби для захисту швів від плісневих спор, водовідштовхувальні засоби для обробки напільної плитки, засоби для догляду за полірованою поверхнею керамічної плитки і так далі

Абразивний ефект збільшують пісок, пил від постійного ходіння по фанерованій поверхні підлоги. Підтримуйте підлогу в чистому стані та уникайте попадання пилу, піску, дрібного гравію з вулиці. Бруд, а в зимовий період також і сіль, принесені із взуттям з вулиці, здатні зіпсувати зовнішній вигляд плитки своїми абразивними властивостями. Тому на підлозі в кухні та поблизу входів рекомендується застосовувати плитку з вищим класом зносостійкості (3 і вище).

Незважаючи на високі показники зносостійкості, керамічний граніт також потребує правильного догляду – необхідно дотримувати вищевикладені правила експлуатації

Залишити відгук