Головна » Головна » Статті » Як вибирати керамічну плитку

Як вибирати керамічну плитку

розміщено в: Статті | 0

Довговічний унікальний обробний матеріал, з якого виготовляється керамічна плитка, володіє всіма необхідними властивостями, такими як морозостійкість, водопоглинання, вогнетривкість, зносостійкість, гігієнічність і, звичайно ж, неповторний дизайн. Керамічна плитка безпечна для навколишнього середовища, оскільки високотемпературна обробка зменшує ризик виділення шкідливих речовин; вона не горить, а при нагріванні не виділяє отруйних речовин. Їй не страшні пил і бактерії, оскільки миття плитки не складає великих труднощів. До того ж керамічна плитка не проводить електричний струм, не руйнується при зіткненні з хімічними речовинами (виключення – фтористоводнева кислота), не змінює кольору під впливом сонячних променів.  На нашому ринку сьогодні представлена плитка з Італії, Іспанії, Німеччини, Чехії, Португалії, Індонезії, Польщі, Єгипту, Китаю, а також продукція вітчизняних виробників.

Як визначити якість плитки самостійно. Перш за все, радимо Вам не купувати керамічну плитку з нерівними краями, які можна легко побачити, приклавши одну до іншої. Звичайно ж, не повинно бути ніяких видимих пошкоджень, таких як мікротріщини і сколи на глазурованій поверхні. Потьоки і зернистість малюнка говорять про погану якість керамічної плитки. Якість також визначається сортом плитки, яких всього налічується три. Сорт не завжди вказується виробником на плитці, але його легко дізнатися за кольором. Всі позначення на партії плитки першого сорту наносяться червоним кольором, другого – синім, а третього – зеленим маркуванням.

Позначення на маркування. Щоб зробити правильний вибір, потрібно навчитися читати символи на упаковці. Наприклад, підлогова плитка позначається позначенням у вигляді ступні на чорному фоні. Якщо ж ступня чорна, а фон світлий і заштрихований, значить, плитка відрізняється підвищеною зносостійкістю. Зображення руки указує на плитку для стін, але у жодному випадку не для підлоги. Позначення «сніжинка» говорить про морозостійкість зразків. Позначення у вигляді стилізованого полум’я з цифрами “1” або “2” позначає кількість випалень покриття. Неодноразове повторення позначення свідчить про високий рівень того або іншого показника.

Буквені символи “АА” вказують на те, що плитці не страшна дія хімічних речовин. З однією буквою “А” – плитка менш стійка. Найнижча опірність у плитки з маркуванням “О”, проміжна, – у “В” і “С”. Як правило, такої інформації цілком достатньо для покупця, який чітко уявляє, які саме властивості і характеристики виробу насамперед важливі в приміщенні, що оформляється ним.

Конкретне місце облицювання: підлога, стіни або їх окремі ділянки. Якщо ви хочете використовувати плитку у ванній кімнаті, варто враховувати, що підлога і стіни цього приміщення контактують з хімічними реагентами, що залишають плями. У такому разі підійде керамічна плитка з високою кислотостійкістю і з низькою пористістю. В принципі, і у ванні, і на кухні не так вже важливий ступінь зносостійкості плитки. Вироби для цих приміщень повинні мати підвищені хімічні характеристики. На кухні підлогу слід укладати не тільки хімічно стійкою керамічною плиткою, а також і з низькою пористістю (зносостійкість – III класу) і високою міцністю. Плитка IV і V класу, стійкіша до стирання, знадобиться в коридорі, вестибюлі і передпокої. Варто розрізняти поняття “Технічна характеристика” і “якість”, інакше Ви ризикуєте витратити гроші даремно. Адже абсолютно необов’язково викладати підлогу у ванні плиткою з підвищеною морозостійкістю або високою зносостійкістю. Місце такого виробу – в приміщеннях громадського призначення, торгових і виставкових залах.

Якщо Ви шукайте плитку для внутрішнього облицювання приміщення,не поспішаєте з покупкою, навіть якщо вам дуже сподобалася фактура виробу або малюнок на ньому. У цій справі потрібно врахувати і множину інших її характеристик.Щоб зробити правильний вибір, корисні будуть короткі відомості про види і технологію виробництва плитки, які визначають її технічні характеристики. По-перше, потрібно знати, що плитка може бути глазурована або без глазурі на лицьовій поверхні, на низькопористій або високопористій основі, одноразового або двократного випалення.

Залишити відгук